KONST / Litografier / Färglitografier 13978079
*
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 12:15:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
*
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 12:15:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk mÃ¥lare och skulptör född 1944 pÃ¥ Öland, död 2017.Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38